Chrze[cijaDski krzy|

Ellen White wycina w śnie szaty sprawiedliwości dla ludzi

Ellen White

Ellen White wycina w śnie szaty sprawiedliwości dla ludzi
"Najmilsi, nie wierzcie zbyt łatwo każdemu, kto twierdzi, że pozostaje pod działaniem ducha, lecz postarajcie się zbadać, czy chodzi rzeczywiście o Ducha Bożego. Wiecie przecież, że istnieje na świecie wielu fałszywych proroków." [1 Jana 4:1]
Pani White miała sen w którym wycinała szaty sprawiedliwości dla ludzi pod nadzorem tajemniczej istoty.

Nikt inny jak tylko Jezus Chrystus daje szaty sprawiedliwości. On przelał swą krew za człowieka. Szatę daje każdemu kto pragnie i wierzy w niego idąc za nim. Jezus Chrystus nie potrzebuje pośredników wśród ludzi krojących szaty sprawiedliwości innym i sobie.

Sen Ellen White
Pewnej nocy śniłam, że jakaś osoba przyniosła mi białą tkaninę i nakazała abym cięła ją na ubrania dla osób o różnych wymiarach, różnych charakterach i okolicznościach życiowych. Powiedziano mi abym je kroiła i wieszała, by były gotowe kiedy będą potrzebne. Miałam wrażenie, że wiele osób dla których przygotowywałam szaty, były tego niewarte. Spytałam czy to będzie ostatnia sztuka, którą muszę wykonać, ale powiedziano, że jak tylko skończę jedną, to zaraz zostaną dane mi inne. Poczułam zniechęcenie z powodu dużej ilości pracy, która mnie czeka, iż będę zaangażowana w krojenie szat dla innych przez więcej niż 20 lat, i moja praca nie będzie doceniana i nie zobaczę czy zakończy się sukcesem. Powiedziałam do osoby która przyniosła mi te ubrania o pewnej kobiecie dla której miałam skroić szatę, że nie otrzyma w nagrodę tego ubrania, gdyż praca dla niej byłaby stratą czasu i materiału. Osoba ta była bardzo uboga duchowo i nieczysta w swych zwyczajach i zbrudziłaby to co jej przygotuję. Osoba odpowiedziała: 'Wykonuj swoją pracę. To twój obowiązek. Ocena nie należy do ciebie, ale do mnie. Bóg nie patrzy tak jak człowiek. On planuje pracę, którą później wykonuje, a ty nie wiesz, który człowiek zwycięży. Okażę się, że wiele takich biednych dusz wejdzie do królestwa, podczas gdy inni, którzy mają wszystkie życiowe błogosławieństwa, inteligencję, korzystne warunki, dające im możliwości wzrostu, będą odrzuceni. Okaże się, że te biedne dusze żyły zgodnie ze światłem, które miały i wzrastały zgodnie z ograniczonymi możliwościami które były w ich zasięgu, żyjąc w sposób łatwiejszy do przyjęcia niż inni, którzy cieszyli się pełnym światłem, bogatszymi środkami potrzebnymi do wzrostu.' Podniosłam wtedy moje ręce, stwardniałe od długiego używania nożyc i oświadczyłam, że mogłabym wycofać się z kontynuowania tej pracy. Osoba powtórzyła: 'Krój ubrania. Twoje uwolnienie od tego nie nastąpiło'. Z uczuciami znużenia powróciłam do pracy. Przede mną leżały nowe, błyszczące nożyce, które zaczęłam używać. Momentalnie opuściło mnie zmęczenie i zniechęcenie, nożyce pracowały prawie bez mojego udziału i robiłam ubranie jedno po drugim, z większą łatwością.
[Życie i działanie Ellen Gould White. Wydawnictwo Testimonex 2005. Strona 183-184]
Tajemnicza istota przebiegle przypisuje sobie boskość
Tajemnicza istota nie przedstawiła się jako anioł Boga. Zupełnie nie cechuje jej łagodna mowa prawdziwego Bożego anioła. Jej ton jest nakazujący.

Istota w pewnym momencie rozmowy z Ellen White przypisuje sobie bycie Bogiem. Dzieje się to po tym jak Ellen czuje że pewnej kobiecie nie należy się biała szata. Wówczas tajemnicza istota przypisuje sobie władzę decydowania o tym komu należy się biała szata a komu nie. Mówi tak: Ocena nie należy do Ciebie ale do mnie.

Zatem jeśli ta istota ocenia komu należy się szata sprawiedliwości sama właśnie uczyniła się Bogiem.
"Najmilsi, nie wierzcie zbyt łatwo każdemu, kto twierdzi, że pozostaje pod działaniem ducha, lecz postarajcie się zbadać, czy chodzi rzeczywiście o Ducha Bożego. Wiecie przecież, że istnieje na świecie wielu fałszywych proroków." [1 Jana 4:1]
4096