Chrze[cijaDski krzy|

Sekret rodziny White - Wolnomularstwo

Ellen White

Sekret rodziny White - Wolnomularstwo
"Najmilsi, nie wierzcie zbyt łatwo każdemu, kto twierdzi, że pozostaje pod działaniem ducha, lecz postarajcie się zbadać, czy chodzi rzeczywiście o Ducha Bożego. Wiecie przecież, że istnieje na świecie wielu fałszywych proroków." [1 Jana 4:1]
"[Mówi Jezus] Ja występowałem jawnie na oczach wszystkich. Uczyłem zawsze w synagogach i w świątyni, gdzie zbierają się wszyscy Żydzi. Potajemnie zaś nie uczyłem niczego." [Jana 18:20]
Iglica wolnomularzy na grobie Jamesa i Ellen White
Ten filar jest szczególnie ważny dla wolnomularstwa ponieważ zgodnie z ich mistycznym wierzeniem jest to niejako penis bóstwa Egiptu, Ozyrysa. Iglice (penisy) były stawiane na grobach prominentnych wolnomularzy.
Masoński 'krzyż w koronie' w broszurze pogrzebowej wydanej przez Review and Herald
Po śmierci pani Ellen White, pan F.M.Wilcox pracujący na stanowisku redaktora głównego wydawnictwa Adwentystów Dnia Siódmego pn. 'Review and Herald' wydał broszurkę pogrzebową pt. 'In Memoriam Mrs. E.G. White' co się tłumaczy 'Ku pamięci pani E. G. White'. Broszurka na 34 stronach wspomina ważne wydarzenia z życia pani White, jej męża oraz starszych adwentystów współpracujących z nimi. Na jednej z ostatnich stron zamieszczono symbol masoński znany jako 'krzyż w koronie', wykorzystywany zwłaszcza przez masonów stopnia Rycerza Templariusza rytu York.
Pogrzeb i pochówek pani Ellen White
Dla wolnomularzy liczby 8 i 33 mają szczególne symboliczne znaczenie. Proszę zwrócić szczególną uwagę na następujące fakty. Pani White zmarła dnia 16 lipca 1915r. Jej zwłoki wyniesiono z kościoła na cmentarz dnia 24 lipca. Tam je pozostawiono aż do dnia 26 sierpnia i właśnie w tym dniu złożono ją do grobu w trumnie. Pan William Fagal (White Estate) 22 marca 1999 roku powiedział to panu D. Fischerowi tymi słowami "Jej pogrzeb odbył się w Szabat, 24 Lipca, 1915. Ale ona jeszcze istotnie nie została pochowana, bądź co bądź dopiero w Czwartek, 26 Sierpnia." Niech każdy liczy sam dla siebie i swojej wolności w Jezusie Chrystusie (jeśli jest Adwentystą Dnia Siódmego).
Pani White podczas wizyty w szkole, w Oakwood (Huntsville, Alabama, USA)
Pani Ellen White znajduje się na tym zdjęciu w otoczeniu Adwentystów. Jej dwaj synowie stoją przy niej po obu jej stronach. Po jej prawej ręce stoi James Edson White, po jej lewej stoi młodszy jej syn William C. White. Pani Ellen White i jej syn James robią ręką gesty traktowane jako znaki stosowane w sekretnym towarzystwie wolnomularzy zależne od stopnia wtajemniczenia.

Szczegółowa lista osób ze zdjęcia:
Dolny rząd od prawej:
(1) Starszy Adwentysta N. W. Allee,
(2) Profesor J. E. Tenney,
(3) Starszy Adwentysta Smith Sharp,
(4) Starszy Adwentysta William C. White (młoszy syn pani White),
(5) Pani Ellen Gould White,
(6) Starszy Adwentysta James Edson White (starszy syn pani White),
Drugi rząd, od prawej:
(7) John Macmillan,
(8) A. F. Harrison,
(9) Starszy Adwentysta R. M. Kilgore,
(10) Starszy Adwentysta S. B. Horton,
(11) Starszy Adwentysta W. F. McNeely,
Trzeci rząd, od prawej:
(12) Profesor E. B. Melendy,
(13) Brat Adwentysta pan Dart,
(14) A. Fort,
(15) Starszy Adwentysta J. O. Johnston,
(16) Starszy Adwentysta H. G. Thurston,
(17) Profesor F. R. Rogers,
Czwarty rząd, od prawej:
(18) S. M. Jacobs,
(19) T. ORell.
Ellen White na kampie w Newadzie w gronie Adwentystów
Zdjęcie przedstawia panią Ellen White w gronie Adwentystów podczas trwania kampu w roku 1888. Każdy z nich robi sekretny gest wolnomularski. Pani White widać ma powód siedzieć tak dumnie w ich gronie.

Szczegółowa lista siedzących zaznaczonych osób ze zdjęcia, od prawej:
(1) Derrick,
(2) L.A. Scott,
(3) Starszy Adwentysta John Norton Loughborough,
(4) Starszy Adwentysta N.C. McClure,
(5) Pani Ellen Gould White,
(6) Starszy Adwentysta Arthur Hickox.
James White na kampie w Hornellsville w gronie Adwentystów
Zdjęcie przedstawia Jamesa Springera White i Ellen White w gronie Adwentystów podczas trwania kampu w roku 1880 w Hornellsville (Nowy Jork). James White robi sekretny gest wolnomularski znany jako 'strażnik konklawe' wobec wszystkich Adwentystów na kampie. Wkłada lewą rękę w garnitur na piersi, prawą wyciąga przed siebie kładąc na prawym ramieniu swej żony Ellen White.

Lista ważniejszych osób ze zdjęcia, od prawej:
Siedzących, kucających:
(4) Ellen Gould White,
(5) W. C. White (żona syna Ellen White),
Stojących:
(1) S. B. Whitney,
(3) C. B. Reynolds,
(4) James Springer White (mąż Ellen White),
(7) WIlliam C. White (syn Ellen White),
(8) Goodrich.
Wnuk Pani White z książkami Ellen G. White ułożonymi w Iglicę
Zdjęcie wykonał pan J.Byron Logan w krypcie White Estate w Waszyngtonie. Widzimy wnuka pani White, Arthur L. White, obok niego są książki Ellen White w ilości 67 pozycji ułożone zaszczytnie w wieżę/iglicę. Zdjęcie nosi tytuł "Wieża z książek pani White ułożonych na podłodze w krypcie White Estate w Waszyngtonie".
Starszy zboru E. R. Palmer z książkami Ellen G. White ułożonymi w Iglicę
Zdjęcie wykonano 11 czerwca 1928r. Widzimy starszego zboru E. R. Palmera obok niego są książki Ellen White w ilości 66 pozycji ułożone w wieżę/iglicę. Oryginalny opis do zdjęcia podaje "Starszy E. R. Palmer stojący przy stosie książek pani E. G. White, wysokim na 185,42cm, liczącym 29084 stron, wykonano 11 czerwca 1928r."
15546